Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • IMG_3680.jpeg

  ADXC 2: Sterling porazil Hoopera na body. Jak si vedl Mathiesen, Davies nebo Slovák Matúš Arpáš?

  MP

  07.02.2024

Nová organizace brazilského jiu-jitsu, ADXC, uspořádala svůj druhý galavečer, na kterém se představili bojovníci UFC Aljamain Sterling a Chase Hooper. V hlavním zápase v Mubadala Areně v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech Sterling porazil Hoopera na body.

Aljamain Sterling, přezdívaný Funk Master, si v poslední době oblíbil grapplingové zápasy. Od loňského srpna to byl již jeho třetí zápas, z nichž dva vyhrál. Hooper s grapplingem rozhodně v minulosti také nezahálel, jelikož před samotným turnajem absolvoval také dva grapplingové superfighty.

View post on Instagram
 


I když obvykle účinkují v jiných váhových kategoriích, hlavní zápas Sterling vs. Hooper proběhl ve welterové váze podle pravidel ADXC. Sterlingův předchozí zápas byl v bantamové váze, zatímco Hooperův v lehké váze.

Dalším účastníkem turnaje byla také norská superstar a vítěz IBJJF Europeans 2022 ve váze do -76 kg, Espen Mathiesen, který se utkal s Argentincem Pablem Lavasellim. Ačkoliv se Mathiesen na výhru nadřel, zaslouženě zvítězil na body. Po zápase prohlásil: „Začal jsem být dost unavený v polovině zápasu, ale rozhodl jsem se prostě tlačit a dávat do toho všechno. Nechtěl jsem to vzdát. Pořád jsem tlačil, tlačil, makal a podařilo se.”

View post on Instagram
 

Turnaj měl i ženské zastoupení a to rovnou to nejlepší možné. Ženská superstar Ffion Davies, vítězka ADCC, 2X IBJJF World Champion a také 4X IBJJF World No-Gi Champion, se postavila proti UFC zápasnici Luaně Pinheiro. Zápas neměl dlouhého trvání a Ffion Brazilku ukončila už za 51 vteřin na rear naked choke a získala tak bonus za výkon večera.


Na turnaji se také představil vítěz posledního AJP World Pro Bruno Lima a nebo také čerstvý držitel černého pásku, vítěz IBJJF Europeans No-Gi 2023 Shay Montague. Oba dva zvládli své zápasy vítězně.

Nesmíme zapomenout také i na slovenské zastoupení. V Abú Dhabí se představil Slovák a hnědý pás Matúš Arpáš, se kterým do Emirátů odletěl také UFC zápasník Martin Buday. Ve vyhroceném duelu, ve kterém to už pořádně vřelo na staredownu, porazil Matúš na body Egypťana Ahmeda Amina a připsal si tak cenný skalp.

View post on Instagram
 


Velkou zajímavostí také je, že Mathiesen a Montague startovali na turnaji IBJJF Europeans, který se konal v polovině ledna ve francouzské Paříži.


Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023