Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • IBJJF PAN logo.png

  Brazilská dominance na IBJJF Pan Championship 2024. Kdo vyhrál v černých pásech a jak si vedla MMA legenda Demetrious Johnson?

  MP

  26.03.2024

Mistrovství IBJJF Pan Championship 2024 se konalo od 20. do 24. března 2024 a výsledky ukázaly, že do centra pozornosti se opět dostala nejnovější generace elitních závodníků. V každé divizi bylo mnoho zajímavých událostí, včetně impozantního výkonu legendy MMA Demetriouse Johnsona v kategorii hnědých pásu.

Jediným dvojitým medailistou na turnaji byla zápasnice, konkrétně Brazilka Gabrieli Pessanha, která vyhrála potřetí za sebou na Pan divizi super-heavyweight a po druhé za sebou ženskou absolute divizi.

View post on Instagram
 

Kennedy Maciel a Fabricio Andrey se propracovali do finále ve featherweight divizi, kde oba předváděli vynikající fyzickou, mentální a technickou formu. Jejich účast na tomto prestižním turnaji ukázala, že jsou nejen vynikajícími zápasníky No-Gi (oba dva tento rok vyhráli ADCC Trials - Jižní Amerika), ale také i v Gi. Ve finále pak Maciel vyhrál na advantages.

Střední váhová kategorie se stala dějištěm napínavých soubojů. Micael Galvao a Andy Murasaki předváděli dominantní výkony po celý turnaj. Oba tak potvrdili jejich postavení favoritů v této váhové kategorii a potkali se ve finále, kde na armbar vyhrál Mica Galvao.

V medium-heavy kategorii jsme mohli vidět finále mezi Ferreirou a Rodriguesem, které bylo velmi vyrovnané. Ferreira předvedl v závěru zápasu krásnou uchi-matu a tím donutil Rodriguese v poslední minutě riskovat. Jakmile se Rodriguese odhalil, Uanderson mu vzal záda a ihned byl připraven svého soupeře ukončit.

View post on Instagram
 

V absolute kategorii byl Gutemberg Pereira nezastavitelný. Jeho trpělivost a dominující výkony ho přivedli k zisku druhého po sobě jdoucího titulu v této kategorii na velkém turnaji IBJJF.


2024 IBJJF PAN VÍTĚZOVÉ

MUŽ

57KG: Thalison Soares (AOJ / Brazílie)

64KG: Diego “Pato” (AOJ / Brazílie)

70KG: Kennedy Maciel (Alliance / Brazílie)

76KG: Jackson Nagai (Checkmat / Brazílie)

82KG: Micael Galvao (Escola Melqui Galvao / Brazílie)

88KG: Uanderson Ferreira (Commando Group / Brazílie)

94KG: Fellipe Andrew (Alliance / Brazílie)

100KG: Anderson Munis (Fratres /Brazílie)

+100KG: Yatan Bueno (Fratres /Brazílie)

Absolute: Gutemberg Pereira (AOJ / Brazílie)


ŽENY

49KG: Shelby Murphey (AOJ/USA)

53KG: Mayssa Bastos (AOJ / Brazílie)

58KG: Larissa Campos (AOJ/Brazílie)

64KG: Janaina Lebre (AOJ/ Brazílie)

69KG: Thalyta Silva (Fratres / Brazílie)

74KG: Ingridd Alves (DreamArt / Brazílie)

79KG: Isadora Silva (DreamArt / Brazílie)

+79KG: Gabrieli Pessanha (InFight/Brazílie)

Absolute: Gabrieli Pessanha (InFight/Brazílie)


Obrovskou zajímavostí právě je, že zápasníci z Brazílie ovládli všechny divize v černých pásech v adult divizích, až na jednu jedinou, a to ženskou nejlehčí rooster divizi.

Další zajímavostí na nedávném turnaji je skutečnost, že 81 % čtvrtfinalistů pocházelo z Brazílie. Tento údaj nejenom podtrhuje obrovskou sílu brazilského jiu jitsu, ale také jeho stále vysokou kvalitu. Je pozoruhodné, že čtvrtfinalistů z brazilského města Manaus bylo dokonce více než z celých Spojených států, což demonstruje dominanci brazilských zápasníků v tomto sportu.

Tady můžete vidět i srovnání s nedávnými IBJJF Europeans, které znovu ovládla právě Brazílie.

image


Na turnaji se také předvedla i MMA legenda Demetrious Johnson. Johnson se nedávno rozhodl pro přechod k tréninku v Gi, který si zamiloval. Debutoval v soutěži na Mistrovství světa IBJJF Master v roce 2023. Závodil ve featherweight divizi v Master 2 v hnědých pásech a na žíněnkách byl prakticky bezchybný. Vyhrál každý zápas a odcházel se zlatou medailí z turnaje.

Demetrious Johnson zápasil v stejné divizi jako minule a tuto divizi znovu ovládl. V absolute divizi pak skončil na 2. místě. Níže se můžete podívat, jak zápasil s o dost těžším protivníkem a vedl si více než dobře.

View post on Instagram
 

Na turnaji také svítily české barvy na stupních vítězů. V kategorii middle v Master 4 ve fialových pásech zazářil zástupce DSC Gymu Česká Třebová Michal Vebr, který poté vyhrál i kategorii absolute.

image

Skvěle si také vedl Moldavan žijící dlouhodobě v Česku Eldar Rafigaev, který v černých pásech v Master 2 skončil dvakrát na třetím místě.


Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023