Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • tatamy 8-323.jpg

  Injana Goodman triumfovala v ženském GALA na TATAMY 8. Jak dopadl zápas v Combat Jiu Jitsu?

  MP

  12.03.2024

V sobotu 9. března 2024 se konal v areálu fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně tradiční grapplingový turnaj TATAMY 8.

Jedním z vrcholů této události byla ženská GALA ve váze do -65 kg, na které se představily zápasnice z různých zemí, včetně Polska, Velké Británie, Řecka, a samozřejmě i z Česka a Slovenska.

Pro ty, kteří nemohli být přítomni v hale, je celý GALA turnaj k dispozici na YouTube na kanálu TATAMY BJJ.

Mezi účastnicemi ženské GALA vynikala zejména dvě jména a to konkrétně Martyna Kapuścińska z Polska a Injana Goodman z Velké Británie, které se spolu střetly ve finále. Kapuścińska se do finále probojovala dvěma ukončeními na armbar a v semifinále vítězstvím na body. Goodman se do finále dostala s třemi ukončeními, z nichž první dvě byly na armbar a třetí v semifinále byl rear naked choke.

image

Ve finálovém souboji si děvčata nic nedarovala a zápas začal ve velkém tempu, kde nakonec ukončením ze zad na RNC si vítězství připsala Injana Goodman, která tímto vítězstvím vyhrála pás TATAMY BJJ a prize money v hodnotě 400€.

View post on Instagram
 

Mezi československými zástupkyněmi se v pyramidě nejvíce prosadila Zdeňka Chmelařová ze SWAG Brno, která se dostala až do semifinále. Ve čtvrtfinále dokonce porazila jednu z favoritek Julii Mikołajczak, kterou ukončila v prodloužení na armbar. V semifinále pak prohrála s vítězkou turnaje Injanou Goodman. Osmifinálový zápas z československých barev pak také zvládla Veronika Bočková, Zuzana Kroulíková a Linda Stach.

image

Na turnaji GALA proběhly také dva superfighty. V prvním zápase, zápase v kimonu, se střetli brown belti František Lukeš z pražského Choketopus Gymu a Jiří Smiga z týmu Draculino. Duel nabídl vyrovnaný souboj, který v polovině zápasu ukončil Lukeš rychlým trianglem ze spodní pozice.

image

Druhý superfight byl v Combat Jiu-Jitsu mezi Lukášem Pavelkou a Richardem Adámkem. Zápas začal ve vysokém wrestlingovém tempu, ale po zhruba minutě a půl se Adámkovi podařilo dostat Pavelku na zem, kde ho začal zasypávat údery z mountu. Pavelka se ale dokázal bránit, přetáčel pozici a zápas se vrátil zpátky do postoje. Ke konci zápasu Adámek dostal Pavelku na zem pomocí ankle picku, ale Pavelka rychle přetáčel pozici a začal rozjíždět masu úderů. Zápas nakonec neskončil před časovým limitem a následovalo prodloužení, kde nakonec zvítězil na rychlejší únik ze zad zástupce Draculino Ostrava Richard Adámek.

image


A co nás čeká dále? Už 4.5. se můžete těšit na další náš turnaj TATAMY 9 a poté 22.6. pro Vás chystáme GALA na TATAMY 10 „BEATDOWN”, která se odehraje v podvečer v klubu i se show, takže se máte na co těšit. Lístky budou v prodeji již brzy.


Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023