Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • IBJJF-logo.jpg

  Jak se dařilo československé výpravě na IBJJF v Paříži a na polském turnaji SOLT?

  Jakub Farář

  18.05.2024

V sobotu 11. května se čeští a slovenští zápasníci zúčastnili dvou velkých turnajů. Šest zápasníků se zúčastnilo turnaje IBJJF, který se konal v Paříži. Další tři se zúčastnili polského turnaje SOLT 8.

IBJJF Paris Spring Open

V Paříži zápasilo šest našich zápasníků a našim barvám nejvíce vévodilo duo Martin Rapčan a Róbert Delič.

Pardubický Pretorian Martin Rapčan zápasil v černých pásech v kategorii Feather. V kimonu se mu povedlo postoupit až do semifinále, kde nakonec podlehl zástupci DreamArtu Florianu Bayilimu. V No-Gi pak obsadil dvakrát 3. místo (nejdříve z jeho váhové kategorie a poté z kategorie absolute).

image


Zářil také Róbert Delič. Stříbrný medailista z IBJJF Europeans No-Gi v hnědých pásech získal na tomto turnaji svoji první zlatou medaili z turnaje IBJJF, kdy v No-Gi všechny své soupeře ukončil před limitem. V Gi pak skončil na místě druhém.

image

Ve fialových pásech byli tři čeští zástupci, Lucie Pudilová z SBG Ireland, Maikol Tallarini z Choketopus Gymu a Michal Stolička z karvinského MODUS BJJ. Lucie zápasila pouze v kimonu a podařilo se jí vyhrát svojí váhovou kategorii. V absolute kategorii pak skončila na 2. místě. Maikolovi se v kimonu podařilo přejít přes čtvrtfinále. V semifinále bohužel ale nestačil na stříbrného a bronzového medailistu z Europeans Malika Abdouraguimova. Michal Stolička prohrál bohužel svůj zápas už v prvním kole.


V modrých pásech se pak dařilo také zástupci českobudějovického Gladiators Gymu Milanu Petříkovi, který ovládl své váhové kategorie, jak v Gi, tak v No-Gi. Poté Milan přidal ještě bronzovou medaili z absolute kategorie v Gi a ten den ukončil všechny své zápasy před limitem, s výjimkou jednoho.

image


Můžeme tedy říct, že československé výpravě se na IBJJF dařilo, když dohromady posbírala čtyři zlaté, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile.

image

SOLT 8

Tři českoslovenští zástupci a všichni ze SWAG Brno. Petr Mynář vyhrál svou kategorii fialových pásů, kdy všechny zápasy ukončil před limitem. V kategorii PRO pak vypadl hned v prvním zápase s Jakubem Najdekem.


To pro Jana Stacha se stal v kategorii absolute Jakub Najdek taky osudným. Stejně jako Petr s ním Honza prohrál na decision. Honza si spravil ale chuť ve své váhové kategorii do 85 kg, kde v semifinále ukončil před limitem velkého polského talenta Pawla Jaworskiho. Ve finále pak prohrál 1:0 na body a připsal si stříbrnou medaili.

Zde se můžete podívat na Honzův krásný únik z choi baru, který mu nasadil právě Pawel Jaworski.

View post on Instagram
 

V ženské kategorii zápasila pak také Linda Stach, která ve váze do 70 kg skončila na 4. místě. Zajímavostí je, že tuto divizi ovládla Martyna Kapuścińska, která skončila na 2. místě ženské GALA na TATAMY 8. Druhá v této divizi skončila také účastnice GALA a superfightu Julia Mikołajczak.


V absolute kateogorii pak Linda vyhrála první zápas na submission, druhý zápas pak bohužel prohrála 0:1 na body.

image


Nutno také zmínit vítězství Michala Trávníčka v superfightu na Rookie Rumble 8, kde porazil rakouského protivníka Milana Hanáka. Michal svého soupeře ukončil na twister.

TATAMY 10: BEATDOWN

Nenechte si ujít největší zemařský galavečer v Česku a na Slovensku - turnaj TATAMY 10: BEATDOWN, který se blíží a bude se konat 22. června v Brně. Tato událost nabídne celkem 18 vzrušujících zápasů zaměřených převážně na grappling, ale chybět nebude ani souboj v judu a zápasu.

Vstupenky na TATAMY 10: BEATDOWN


Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023