Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • IMG_3931.jpeg

  Kdo se z Čechů a Slováků představí na blížících se ADCC Trials?

  MP

  16.02.2024

Už tuto sobotu, 17. února, se v chorvatském Záhřebu odehraje druhý turnaj ADCC Trials. Vítěz si zajistí místo na ADCC World. Kdo se na této události z české a slovenské scény představí?

Jedná se o jeden z nejtěžších a nejprestižnější No-Gi turnajů v Evropě, jak ho mnozí nazývají. Každý rok narůstá zájem o evropské ADCC Trials, a s tím i konkurence.

Letos se na turnaji představí celkem 10 českých zápasníků a 5 ze Slovenska. I když toto číslo je nižší než minulý rok, kdy v polské Varšavě soutěžilo 13 Čechů a 4 Slováci, postup do dalšího kola se v obrovské konkurenci povedl jen sedmi z nich.

Konkurence bude tvrdá, zejména ve váhových kategoriích do -76.9 kg a -87.9 kg, kde se přihlásilo přes 100 zápasníků v každé kategorii.MUŽI

KATEGORIE -65.9 kg

V této kategorii uvidíme několik našich zástupců, včetně Martina Rapčana, který se dostal až do čtvrtfinále minulých Trials, kde podlehl Cameronu Donnellymu. Martin je již zkušeným účastníkem turnajů ADCC a podle odhadů FloGrapplingu patří mezi favority divize.

image

Své debutové vystoupení na ADCC Trials si odbyde také Stanislav Řezáč, pravidelný účastník turnajů TATAMY a vítěz turnaje GRIND ze SWAG Brno.

Slovensko bude mít zástupce dva. Jedním z nich je zástupce SGA a medailista z IBJJF Europeans v modrých pásech Nino Ondriš. Druhým bude teprve dvacetiletý Šimon Klein, který reprezentuje SAI CLUB Martin.

KATEGORIE -76.9 kg


V této divizi se představí tři čeští zástupci, všichni z Brna. Nejvýznamnějším jménem z nich je Jan Stach, kapitán českého a československého týmu na TATAMY. Honza se na minulém turnaji v Polsku probojoval až do osmifinále, kde nestačil na Mateusze Szczecińského.

View post on Instagram
 

Dalšími zástupci budou také pravidelní účastníci TATAMY turnajů a také zápasníci, kteří se představili i na minulém Trials turnaji, Petr Mynář a Michal Trávníček.


KATEGORIE -87.9 kg

Zde uvidíme jednoho zástupce z Česka a jednoho ze Slovenska. Za Česko bude nastupovat Viktor Franc z Draculíno Zlín, zatímco za Slovensko Patrik Čábelka z Jiu-Jitsu Academy Bratislava.


ŽENY

Největší zastoupení budeme mít v kategorii do -65 kg, kde se představí čtyři zápasnice. Linda Stach a Zdeňka Chmelařová budou reprezentovat SWAG Brno, Jemima Ejindu z Pretorianu Pardubice a Zuzana Kroulíková z Checkmatu Poznaň.


V kategorii nad +65 kg uvidíme stříbrnou medailistku z ADCC Trials 2021, Slávku Holubjakovou ze SAI CLUB Martin, a Lucii Pudilovou z SBG Ireland, která skončila na čtvrtém místě na zářijových Trials.

View post on Instagram
 

Na svoje první ADCC Trials také pojede MMA zápasnice zápasící pod organizací RFA Veronika Zajícová.


Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023