Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace

Kukumberg ukončil Nedbala před limitem, Klein vyhrál v prodloužení: Shrnutí superfightů na TATAMY 9.

MP

08.05.2024

V sobotu 4. května 2024 se konal v areálu fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně tradiční grapplingový turnaj TATAMY 9, který nabídl také devět superfightů.

Hlavním zápasem TATAMY 9 - GALA bylo klání mezi dvěma zkušenými black belty, Michalem Kukumbergem a Martinem Nedbalem. Zápas skončil už po minutě a půl, kdy Kukumberg ukončil Nedbala na wrist lock z closed guardu.

image

V hlavním předzápase byl k vidění zápas v grapplingu ve váze do -66 kg mezi Šimonem Kleinem a Radkem Mitrengou. Na začátku zápasu v nebodované části se povedlo Kleinovi přes de la rivu přetočit Mitrengu. Poté následoval scramble, kde se Klein nejdříve snažil vzít záda svému soupeři, který se protočil a Klein ho následoval do mountu.

image

Mitrenga po chvíli, ale obnovuje guard a následovalo tříminutové passování guardu od Kleina, které skončilo bez úspěchu. Konec zápasu pak nabídl velké drama, kdy se Mitrengovi povedlo přes lock down a následný single leg skoro přetočit Kleina, který skrze želvu a poté postavení se do top pozice pokus od svého soupeře ubránil. První část zápasu skončila 0:0 na body a následovalo prodloužení, kde Klein vyhrál na rychlejší únik ze zad. Na TATAMY 10. BEATDOWN se tedy můžeme těšit na souboj Rapčan vs. Klein, který nám ukáže, kdo je československá jednička ve váze do -66 kg.

image

Napínavý souboj nám také nabídl druhý zápas v kimonu mezi Michalem Sumelidisem a Martinem Sitárem. Hned v začátku zápasu se Sumelidis dostal do deep half guardu, kde nakonec po pár minutách přetočil Sitára a dostal dva body. Ke konci se Sumelidis ještě pokoušel dostat do mountu, ale vypršel čas a připsal si výhru na body 2:0.

K vidění byly také tři ženské souboje v grapplingu. Viktoria Rejzek porazila před limitem na rear naked choke Julii Mikołajczak, Ema Sehnalová po precizním výkonu ukončila na triangl Alenu Delič Gondášovou a Sára Štěpánová v úvodu zápasu ukončila na armbar Natálii Sitárovou.

image

V dalším zápase jsme mohli také vidět one man show v podobě dominantního vítězství Petra Mynáře, který ukončil rakouského protivníka Marvina Micka na straight ankle lock. V combat jiu jitsu zápase rozhodl EBI overtime ve prospěch Erika Nagyho proti Davidu Mibellimu a Anton Orlov porazil Jana Broulíka 3:0 na body, když minutu a půl před koncem přešel Broulíkův guard skrze knee cut.

View post on Instagram

Nenechte si ujít největší zemařský galavečer v Česku a na Slovensku - turnaj TATAMY 10: BEATDOWN, který se blíží a bude se konat 22. června v Brně. Tato událost nabídne celkem 18 vzrušujících zápasů zaměřených převážně na grappling, ale chybět nebude ani souboj v judu a zápasu.

Vstupenky na TATAMY 10: BEATDOWN