Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • IMG_4637.jpeg

  "Potřebuji více propojit záda s leglocky a vydat se směrem guardpassingu," říká Petr Mynář po ADCC Trials.

  MP

  23.02.2024

Jeden z nejaktivnějších a nejlepších českých grapplerů, zástupce SWAG Brno Petr Mynář, hodnotí v krátkém rozhovoru svůj výkon na proběhlých ADCC Trials. Dozvíte se, jaký měl gameplan na jednotlivé zápasy, nebo na jakých věcech musí do budoucna zapracovat.

Petře máš za sebou ADCC Trials. S jakým jsi šel nastavením a gameplanem do prvního zápasu?

Do prvního zápasu jsem šel s klasickou předzápasovou nervozitou, ale plán - co nejdříve pullnout do ashi a jakmile bude příležitost ukončit, tak ji ihned využít. A vyšlo to.


Co poté následovalo po prvním zápase?

Následně jsem se podíval na zápas, ze kterého měl vzejít můj další soupeř. Vyhrál mladý Angličan, který po tom co byl přibližně 4 minuty pozičně dominován zvládl svého soupeře ukončit na inside heelhook. Plán s ním byl tedy iniciovat výměny na nohy, ve kterých jsem si věřil, že budu úspěšnější a to se také vydařilo.

image


Následoval Tom Maenrum…

Ano. Tom měl loni velmi úspěšný run na všech ADCC European Opens a také vyhrál Trixel Invitation turnaj v Anglii. Věděl jsem, že má dobré leglocky z 50/50 a ještě lepší armbary/triangly z K-guardu, takže jsem na základě svého skillsetu, velmi špatný passing a relativně dobrá leglockgame, raději zvolil cestu leglock schootoutu, kde jsem viděl větší šanci na výhru, ale nezadařilo se a po necelých dvou minutách jsem byl popálen vlastní oblíbenou technikou.


Co potřebuješ zlepšit do budoucna a jaké jsou teď tvé plány?

Je toho strašně moc co bych chtěl zlepšovat. Mám v plánu dále zlepšovat leglock game, backtake a propojit více leglocks se zády. Dále bych se chtěl také vydat směrem guardpassingu, který vede k obranným reakcím, při kterých soupeř odhalí záda. Např. Langaker takto vyhrál minulé i tyto Trials. Je tedy fakt těžké se rozhodnout s čím začít a čemu dát té pozornosti a tréninkového času více, ale už jsem posledních pár týdnů experimentoval s propojením leglocků a backtakes a zároveň jsem testoval nové prvky guard passingu, takže se nejspíš budu delší dobu věnovat této tématice.

A ohledně dalších turnajů, tak mám v plánu do léta odzávodit co nejvíce turnajů. Ať už turnaje v Polsku, ADCC, TATAMY a nebo Grappling RIVALS.


Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023