Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • IMG_5448.jpeg

  Stach, Mynář. Kdo se stal dalším vítězem kategorie PRO na turnaji TATAMY 8?

  MP

  22.03.2024

V sobotu 9. března 2024 se konal v areálu fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně tradiční grapplingový turnaj TATAMY 8, jehož jedním z vrcholů byla ženská GALA. Soutěžilo se ale také v OPEN turnaji a my Vám přinášíme shrnutí medailistů z PRO kategorie.

NOGI

MUŽI

-65 kg

V nejlehčí kategorii byly hlavně dvě jména hlavně dvě jména, které dominovaly. Jedním z nich byl rakouský black belt Daniel Krennhuber, druhým byl naopak český black belt Radek Mitrega. Oba dva se potkali mezi sebou ve finále, které vyhrál Krennhuber v poměru 9:2 na body.

 1. Daniel Krennhuber
 2. Radek Mitrega
 3. Ondřej Bortel
image


-70 kg

Tato kategorie měla poměrně jasného vítěze a to sedmadvacetiletého purple belta Jakuba Houru, který si z pěti vítězstvích připsal tři na submission. Debut v kategorii PRO se pak také povedl Danielu Čučvarovi, který skončil na místě druhém.

 1. Jakub Houra
 2. Daniel Čučvara
 3. Patrik Pehel


-77 kg

V -77 už tradičně nebylo o čem. Petr Mynář si připsal neuvěřitelné šesté vítězství této váhové kategorii za sebou a od turnaje TATAMY 3 nenašel nikoho, kdo by ho z trůnu sesadil. Všechny své zápasy ukončil před limitem. Na druhém místě skončil Němec David Schütz, na třetím pak opavský Tadeáš Wittassek.

 1. Petr Mynář
 2. David Schütz
 3. Tadeáš Wittassek
image


-83 kg

Jako vždy jedna z nejvíce nabitých kategorií, které dominovalo SWAG duo Jan Stach a Marek Hromádka. Oba měli ve skupině čtyři výhry, z toho všechno ukončili před limitem a potkali se ve finále. Finálový souboj nabídl nádherný zápas, kde nakonec Honza zápas vyhrál na záporný bod, který Marek dostal za guard pull. V boji o bronz pak Patryk Bocianowski ukončil rychle Michala Trávníčka na straight ankle lock.

 1. Jan Stach
 2. Marek Hromádka
 3. Patryk Bocianowski


-91 kg

Tato kategorie měla skvělé obsazení. Zápasili v ní např. Anton Orlov a nebo účastníci superfightu v Combat jiu jitsu Lukáš Pavelka a Richard Adámek. Najít jste tu mohli také oba kapitány z TATAMY Teams Česko vs. Rakousko, Antonio Stanice a Jana Stacha. Nejlépe si tu vedl Anton Orlov, který ve vyřazovacích bojích porazil jak Stacha, tak Stanice a ovládl tuto divizi.

 1. Anton Orlov
 2. Antonio Stanic
 3. Jan Stach
View post on Instagram
 


-100 kg

Kategorie měla pouze dva účastníky, kde zvítězil Mateusz Chamny, který to měl s Janem Musilem v poměru 2:1 na zápasy.

 1. Mateusz Chamny
 2. Jan Musil


+100 kg

V nejtěžší kategorii byli čtyři účastníci, kdy každý zápasil s každým. Divizi ovládl Němec Jonas Maxein, který ze tří vyhraných zápasů ukončil dva na submission.

 1. Jonas Maxein
 2. Aleksandar Radjen
 3. Jan Radosta


ŽENY

-60 kg

Tři účastnice, která každá si připsala jednu výhru ze dvou zápasů. Nakonec na lepší vzájemný zápas divizi ovládla Ema Sehnalová.

 1. Ema Sehnalová
 2. Fiona Mortell
 3. Veronika Bočková
image


-65 kg

Kategorie ve které se představily všechny účastnice GALA turnaje. Nejlépe si tu vedla dle očekávání vítězka a předešlé GALA Injana Goodman, která z pěti zápasů ukončila tři před limitem.

 1. Injana Goodman
 2. Julia Mikołajczak
 3. Linda Stach
image-70 kg

Zde jsme mohli vidět pouze dvě účastnice a to Karolínu Ponerovou a Petru Šindelářovou, kde nakonec v poměru 2:1 na vítězné zápasy vyhrála Karolína Ponerová.

 1. Karolína Ponerová
 2. Petra Šindelářová


GI

Muži

-65 kg

Nejlehčí kategorii v kimonu ovládl jasně fialový pás Marek Raška, který si připsal tři vítězství. Zajímavostí je, že ještě před rokem, na turnaji TATAMY 4, zápasil ještě jako modrý pás.

 1. Marek Raška
 2. Leandro Luiz Da Silva
 3. Ondřej Bortel


-77 kg

Zde vládnul jednoznačně rakouský zápasník a teprve dvacetiletý Noah Werner. Připsal si jedno ukončení před limitem a dvě výhry na body.

 1. Noah Werner
 2. Daniel Bílek
 3. Marek Sandor


Masters (+35 kg)

 1. Jan Heindl
 2. Matěj Seibert


-83 kg

Zajímavá průběh měla tato kategorie, kdy si první tři medailisté připsali všichni na své konto dvě výhry. Kategorii nakonec návládl čerstvý fialový pás z DSC Gymu Česká Třebová Mikhailo Pryimak, kterému pomohl lepší vzájemný zápas proti black beltovi Lukáši Zelenému..

 1. Mikhailo Pryimak
 2. Lukáš Zelený
 3. Patryk Bocianowski

Masters (+35 kg)

 1. Petr Dohnal
 2. Peter Strocinsky
 3. Viktor Pavlov


-91 kg

Nejvíce obsazená kategorie v kimonu, kde bylo sedm zápasníků. Skupinu jasně ovládl se čtyřmi výhrami slovenský black belt Michal Kukumberg. Ve finále pak Kukumberg změřil síly s Pretorianem Michalem Novákem, který ho porazil v poměru 3-7 na body.

 1. Michal Novák
 2. Michal Kukumberg
 3. David Karnold
View post on Instagram
 


-100 kg

Poměrně vyrovnaná divize, kterou nakonec ovládl pravidelný účastník TATAMY a opavský black belt Pavel Roder, kterému k vítězství pomohl lepší vzájemný zápas s olomouckým Vítězslavem Látalem.

 1. Pavel Roder
 2. Vítězslav Látal
 3. Mateusz Chamny


+100 kg

Pouze dva účastníci v kategorii, kde si vítězství připsal Slovák Peter Sladeček, který porazil dvakrát na submission Miloše Vanického.

 1. Peter Sladeček
 2. Miloš Vanický

Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023