Logo
HomeTurnajeŠampioniNovinkyBlogVideoPartneřiOrganizace
 • B20A475B-29EC-4765-BA9F-0BF918502AAD.jpeg

  Gordon Ryan a Nicky Rodriguez kritizují IBJJF. Ztrácí organizace na prestiži?

  MP

  03.03.2024

Gordon Ryan a Nicky Rodriguez se podělili o své názory ohledně proběhnutého mistrovství Evropy IBJJF, kde zdůraznili nedostatek talentu a upozornili na fakt, že přestože úroveň jiu-jitsu obecně stoupá, prestiž IBJJF rapidně klesá.

Gordon Ryan, nejlepší grappler na světě, se vyjádřil ke klesající prestiži IBJJF a k tématu odměn pro sportovce. Sdílí přesvědčení, že většina z nich nedostává dostatečné finanční ocenění.

„IBJJF se rozhodlo podniknout kroky k zabránění taktickým dohodám a nyní si sportovci stěžují, že chtějí dostávat více peněz za zápasy s kolegy ze stejného týmu ve finále. Ačkoliv souhlasím, že NĚKTEŘÍ sportovci si zaslouží více zaplaceno, většina z nich si nezaslouží dostávat NIC... Skutečnost je taková, že tito sportovci si teď stěžují na platy pouze proto, že mě vidí bohatého a to je vytočilo... Vypadáte jako naprostý vtip. Sice souhlasím, že by IBJJF mělo nabízet větší ceny a některým sportovcům i více odměn, ale většina z vás si upřímně nezaslouží ani korunu, ani ti, kteří vyhráli ADCC nebo světové šampionáty. Skutečnost je, že o vás nikdo nestojí, a to podle čísel... Kdyby IBJJF bylo chytré, nabídlo by mi 75 000 dolarů za vstup do jednoho z jejich Grand Prix letos, abych mohl pomoci zachránit jejich potápějící se jméno. IBJJF je ve mnoha věcech na omylu, ale vy sportovci žijete v jiném světě iluzí.”

View post on Instagram
 

Navzdory rivalitě mezi New Wave a B-Teamem se zdá, že Nick Rodriguez a Gordon Ryan sdílí shodné názory na toto téma.

Stříbrný medailista z ADCC, Nick Rordiguez, diskutoval v jednom z podcastů o prestiži grapplingových soutěží, přičemž zvažovali, zda má úspěch na ADCC Trials větší váhu než získání zlaté medaile na mistrovství světa IBJJF v černých pásech.

“Myslím si upřímně, že jsou některé modré a fialové pásy lepší, než mnoho černých pásů.”

Poté ještě dodal: „Vyhrát americké ADCC Trials je nyní cennější než vyhrát mistrovství světa IBJJF v černých pásech.

View post on Instagram
 

Další články
Zobrazit vše
WNO 22: Hugo vyhrál na decision, Mica Galvao nedopustil překvapení

Who is Number One nám přineslo opět skvělou kartu, na které se představil např. Nicky Rod, Micael Galvao nebo Tainan Dalpra. My vám přinášíme shrnutí této akce.


MP


Foother logo Tatamy

TATAMY BJJ je organizace pořádající turnaje v grapplingu a Brazilském jiu jitsu (BJJ). Organizuje GALA eventy a pořádá otevřené turnaje pro všechny věkové i výkonnostní kategorie v tomto sportu podle pravidel ADCC.

Menu
 • Home
 • Turnaje
 • Šampioni
 • Novinky
 • Blog
 • Video
 • Partneři
 • Organizace
Dokumenty ke stažení
TATAMY BJJ s.r.o.
info@tatamy.cz+420778417882

TATAMY © Všechna práva vyhrazena 2023